Všichni členové Rožmberské kapely jsou profesionální hudebníci, kteří jednou za čas odloží fraky a obléknou historické kostýmy.

Členové souboru

Všichni jsme profesionální hudebníci, kteří působí ve významných hudebních tělesech v Praze. Spojuje nás zájem o starou hudbu a ochota učit se ovládat více (dnes už neobvyklých) nástrojů. Obsazení je variabilní podle konkrétního programu.

Mario Mesany

Vystudoval příčnou flétnu na HAMU. Působí jako sólo flétnista Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Přednáší na konzervatoři Jaroslava ježka a na HAMU. Působí jako umělecký vedoucí RK.

Štěpán Kaniak

Po absolvování konzervatoře nastoupil do orchestru Státní opery Praha, kde od r. 2004 zastává pozici zástupce koncertního mistra. Kromě staré hudby se věnuje také jazzu.

Pavel Polášek

Na Ostravské konzervatoři vystudoval hoboj a dirigování. Ve studiu pokračkoval na pražské HAMU. Působí jako hobojista v orchestru Státní opery Praha.

Kateřina Valášková

Od malička hraje na háčkovou harfu. Kromě toho v současnosti studuje hru na pedálovou harfu na AMU a na Pražské konzervatoři. V RK působí od r. 2017.

Jiří Poláček

Je studentem operního zpěvu na Pražské konzervatoři pod vedením
prof. Jiřího Kotouče. Vedle působení v Rožmberské kapele se věnuje
především opernímu zpěvu. Ztvárnil řadu operních rolí, například
Masetto (Don Giovanni), Papageno (Kouzelná flétna)
či Escamillo (Carmen). Dále se také věnuje koncertní činnosti.